• Nowość

Słownik katolickiej nauki społecznej

ISBN 978-83-211-2066-9

Słownik katolickiej nauki społecznej przygotowany w środowisku Międzynarodowego Centrum Badawczo-Dydaktycznego Katolickiej Nauki Społecznej na Wydziale Społeczno-Ekonomicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, we współpracy ze specjalistami z zakresu KNS z różnych ośrodków akademickich, obejmujący 131 haseł przedmiotowych ujętych w dziewięciu rozdziałach tematycznych.

Zamów bezpośrednio w dziale obsługi klienta:

e-mail: zamowienia@civitaschristiana.pl

GSM +48 667 800 031

Słownik katolickiej nauki społecznej został przygotowany w środowisku Międzynarodowego Centrum Badawczo-Dydaktycznego Katolickiej Nauki Społecznej na Wydziale Społeczno-Ekonomicznym Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Grono autorów i redaktorów naukowych obejmuje 48 specjalistów z zakresu KNS, z różnych ośrodków akademickich, którzy sporządzili 131 haseł przedmiotowych.

Hasła zostały uporządkowane w ramach dziewięciu działów: podstawy nauczania społecznego Kościoła; zasady społeczne, normy i wartości; człowiek – jego prawa i obowiązki; małżeństwo i rodzina; praca i życie zawodowe; społeczeństwo i kultura; polityka (wspólnota polityczna); ekonomia; sprawy międzynarodowe. W obrębie każdego działu obowiązuje alfabetyczny układ haseł. Każde hasło opatrzone bibliografią. Hasła w składzie dwułamowym. W otwarciu tomu wstęp redaktora naukowego, przedmowa wydawcy, biogramy autorów haseł. W zamknięciu tomu indeks haseł.

Premiera 13 kwietnia 2024 r.

Autor
praca zbiorowa
ISBN
ISBN 978-83-211-2066-9
Wydawnictwo
Instytut Wydawniczy PAX
Redakcja naukowa
ks. Piotr Mazurkiewicz, ks. Piotr Burgoński, Kamil Sulej, ks. Janusz Węgrzecki, ks. Artur Wysocki
Oprawa
Oprawa twarda uszlachetniona
Wydanie
I
Rok wydania
2024
Ilość stron
432
Rozmiar
17×24 cm

Zobacz także