ks. Jan Kuźniar, Między niebem a konfesjonałem

978-83-211-1916-8

Między niebem a konfesjonałem

Jeśli miałeś lub masz jakiekolwiek problemy ze spowiedzią, zajrzyj do tej książki. Pomoże ci ona odkryć właściwy sens Sakramentu Pokuty, a także przełamać większość dzielących cię od niej psychologicznych barier i oporów. Znajdziesz tu porcję podstawowej wiedzy o warunkach dobrej spowiedzi, ale przede wszystkim odpowiedź na pytania, które zazwyczaj padają w związku ze spowiedzią, i które zapewne sam chciałbyś zadać.
Ogromna, oddzielna część książki to treści będące propozycją dla własnych przemyśleń na temat różnych aspektów życia duchowego. Znajdują się tu liczne, intrygujące i ciekawe odniesienia do Biblii. Tę część książki można by nazwać Przewodnikiem życia duchowego dla początkujących.
Ostatnia cześć przeznaczona jest dla kapłanów. Jest pisana nie tyle z punktu widzenia teoretyka sakramentologii, ile duszpasterza spowiadającego od 33 lat. Cenne uwagi praktyczne łączą się z głęboką refleksją teologiczną i ludzką.
W Aneksie podjęta została szczególna interpretacja Przypowieści o synu marnotrawnym. To zaskakujący esej teologiczny na najwyższym poziomie merytorycznym, z którego płyną istotne wnioski dogmatyczne i pastoralne.

Ks. Jan Kuźniar jest kapłanem Archidiecezji Warszawskiej, wyświęconym w 1978 roku. Jest autorem kilkunastu książek łączących praktyczne porady dla ludzi wierzących z teologią duchowości, m.in.: Książka o mistyce Eucharystii; Książka o duszy; Przewodnik po codziennych czytaniach biblijnych Mszy Świętej; Trzy drogi życia duchowego odczytane w Biblii; W przygotowaniu m. in.: Anatomia Drzewa Życia. O jedności ciała, duszy i ducha.

Autor
ks. Jan Kuźniar
ISBN
978-83-211-1916-8
Oprawa
Oprawa miękka
Wydanie
I
Rok wydania
2002
Ilość stron
380